מוזיקה, הרצאה, מופע

14 ביולי 2022, 16:00:00

גולדמונד ספרים, עקרון 6, חיפה

כניסה ללא עלות

מוזיקאים מחוץ לקופסא - מוזיקה וגיימינג, עיתונות, בניית קהילה ומבנים ארגוניים בתעשייה

דוידאבי דולב (וידי)

תמונת אוירה.jpg

מוזיקאים מחוץ לקופסא הינה סדרת מפגשים חדשה אשר תתקיים בחיפה במטרה לענות על תשובות להן מוזיקאים מקומיים משוועים על מנת לצמוח. זהו ניסיון מקומי ראשוני לקדם מחשבה יצירתית סביב פיתוח עיסקי לאומנים שונים בשלבים מגוונים בקריירה בהם הם נמצאים. סדרת הרצאות זו נובעת מתוך ערכים של שיתוף, בניית קהילה, חיזוק יסודות יצירה מקומית, צמיחה משותפת עצמאות וקיימות.

במקום הלא נכון ובזמן הלא נכון?

יוצרים מקומיים רבים נתקלים בבעיה משמעותית - תעשיית המוזיקה של ימינו ברובה איננה פועלת בשקיפות כלפי הקהילה היוצרת. חוסר באינפורמציה מקצועית ורוב המידע והאג'נדות להם יוצרים נחשפים ברשתות החברתיות נוגד בטווח הארוך את האינטרסים המקצועיים האישיים של היוצרים עצמם. חוסר הבנת המבנים האירגוניים תפיסות העולם של השכבות השונות בתעשייה, הכלכלות מאחורי פסטיבלים וחברות תקליטים בסדרי גודל שונים  והקונפליקטים בין חילופי דורות ושינויים טכנולוגיים אל מול תפיסות עולם רומנטיות אך ארכאיות משאירות מוזיקאים רבים  בודדים ומבולבלים במקרה הטוב ומספר צעדים מאחורי שאר העולם במקרה הרע.

מכיוון שמתן ההזדמנויות איננו שווה ומתוך צורך לפתח את הייצוא התרבותי החיפאי אנחנו מגישים לכם תוכנית ראשונה זו, בתקווה שתהווה ספתח לשיח מקומי משתף מכיל ממלא השראה ומאפשר, בו נלמד מהניסיון אלו של אלו ונעזור זה לפתח מחשבה יצירתית זיהוי בעיות ופתרונן דרך חלוציות.

במהלך סדרת ההרצאות, ניחשף לקהילות שונות הפועלות בישראל ובעולם, כמו קהילת הגיימינג, דוברים מן הסטארט אפ הישראלי ואורחים מקהילות יוצרות במקומות שונים בארץ על מנת ללמוד דרכי חשיבה חדשות , נקיים שיחות קבוצתיות לצורך זיהוי הצרכים של האינדיבידואלים בקבוצה ונשמע מאורחים בעלי גישות שונות לאומנות ומוזיקה סיפורי הצלחה ו"מורשת קרב".

זהו ערב המותאם גם לקהל הרחב וחוץ מן ההרצאות יתקיימו במקום הופעות ותקלוט אל תוך הלילה.


הרצאות:
ארנולד נסיס (קפריציה הפקות) - הלחנה - סקירת תעשיית המוזיקה למשחקים
קומרן סהר -  מבנים בתעשיית הפסטיבלים של אירופה, הפקה, A&R וTM
בן שמואלוף (קפריציה הפקות) - קהילה יוצרת קהילה יוצרת
נועה אקסינר - הרדיו הישראלי והמוזיקאי העצמאי
פאנל מלחינים - שואוקייס הלחנות למשחקי מחשב
קבוצה דינמית - שיח ויצירת משוב על מנת להבין צרכים ספציפיים עבור הקהילה החיפאית

הופעות:
נועה ששון במופע פריצה
מופע נוסף TBA
תקלוט אל תוך הלילה Kushitz

אודות האירוע

דוידאבי וידי דולב הינו זמר ויוצר יליד חיפאי זוכה פרסים בעל קריירה בינלאומית בתחומי הרוק הניסיוני והמטאל, כמו כן כמדובב, מלחין פסיקול אומן קול ותנועה יועץ אומנותי להפקות שירה ואיש חינוך אשר מלמד ברחבי אירופה במכללות , תיאטראות לאומיים מתמודדי ריאליטי ואפילו מתמודדים לאירוויזיון.
לאחר סיבובי הופעות רבים בעולם, השקות תקליטים וחתימה בחברות תקליטים ובוקינג שונות כמו כן עבודה צמודה וארוכה עם עולמות יחסי הציבור בחו"ל, דולב מנסה לשנות את המציאות של המוזיקאים המקומיים וליצור קהילה מקצועית אמיתית המשתפת אינפורמציה וחולקת קשיים מתוך אמונה כי שיתוף פעולה מוביל לצמיחה, במטרה לשבור את התקרות והגבולות של האומנות המקומית ולהגדיל את הייצוא התרבותי של העיר אל מעבר לים.


אודות היוצר/ת

To play, press and hold the enter key. To stop, release the enter key.